Články, novinky, aktivity

Bezpečnost ve výtazích, život v TG Services a mnohé další.

Prag, 18.03.2024

Dvojcestná komunikace ve výtazích a jak ji vidí zákon

Výtahy již nesmí být němé stroje, každá výtahová kabina musí umět hovořit a naslouchat. Bezpečnostní standard a požadavek na vybavení výtahové klece dvoucestným komunikačním zařízením je nyní i uzákoněn.

  • Diversifikace služeb ve světě výtahů

Výtahy určené pro dopravu osob musí být podle nařízení vlády č. 193/2022 Sb. 5.3.2. vybaveny dvojcestným komunikačním zařízením. S tím roste i poptávka po centrech tísňového volání s nepřetržitým provozem, která přijímají a zpracovávají technické zprávy a nouzové hovory.

Obdobná regulace s jiným názvem TRBS 3121 3.4.3 vč. BetrSichV platí v Německu již od roku 2018 a vedla mnoho výtahářských firem ke změně konceptu svého podnikání. Portfolio se diversifikovalo a vznikly specializované firmy. Jedni zajišťují servis, modernizaci a opravy, druzí přijímají kontrolní i nouzové hovory z výtahu, třetí vysvobozují uvězněné osoby. S ohledem na aktuální legislativu se dá takový vývoj očekávat i u nás.

  • Dvojcestná komunikace jako standard

V úvodu zmiňovaná právní úprava nově stanovuje provozovateli výtahu povinnost mít výtah napojen na službu dozoru. Musí se jednat o stálou službu s nepřetržitým provozem, která s kabinou výtahu může kdykoli navázat spojení. Mluvíme zde o dvoucestném zařízení – voláme z kabiny, voláme do kabiny. V hojné míře již takto výtahové klece pro převážení osob vybavené jsou.

Jedná se bezesporu o krok kupředu a doufejme, že časy, kdy se uvěznění pasažéři domáhali pomoci křikem nebo zvonečkem prozváněli němou chodbu, jsou již navždy minulostí.

  • Příjem nouzového volání z kabiny

Nově uzákoněná povinnost, která požaduje nepřetržité spojení s výtahem, volá po profesionálním řešení. Dispečerských center specializovaných výhradně na výtahy není mnoho. Firma, která má v Česku jako hlavní činnost zajišťování komunikace s výtahy, je podle všeho jen jedna – TG Services s.r.o.

Firma TG Services otevřela českou pobočku začátkem roku 2023 a od dubna tohoto roku nabízí plnohodnotné služby řídícího střediska pro tísňová a servisní volání. Dohledové centrum funguje nepřetržitě a disponuje týmem zkušených operátorů, kteří mluví česky, německy i anglicky a jsou schopni v případě potřeby zajistit okamžitou pomoc lidem uvězněným ve výtahové kleci.

  • Pokud hledáte plnohodnotné zastoupení pro příjem technických a tísňových volání nebo poptáváte jenom dočasný záskok, neváhejte se na nás obrátit. Nabídneme řešení, vypracujeme cenovou nabídku, jsme pružní, rychlí a spolehliví.

Odkaz na článek: https://www.i-vytahy.cz/cs/clanky-na-tema-vytahy/dvojcestna-komunikace-ve-vytazich-a-jak-ji-vidi-zakon.html

 


Prag, 13.05.2024

TG Services se představuje

Jsme první dohledové centrum v České republice specializující se na dvoucestnou komunikaci z výtahů.

 

Provozujeme 24/7 obsazené dohledové a poplachové centrum, které organizačně, technologicky i personálně vychází ze současného mezinárodního standardu. Náš pult centrální ochrany přijímá nouzová volání z výtahů, zpracovává technické a kontrolní zprávy. Vynikáme spokojenou zákaznickou základnou, velmi rychlým přijímáním hovoru a vstřícným a přátelským jednáním.

TG Services provozuje dohledová centra v Praze, Düsseldorfu a Crailsheimu a aktuálně spravuje cca. 38.000 výtahů. Našimi zákazníky jsou soukromé osoby, bytové domy a veřejné instituce, ale i nadnárodně činné společnosti. Naše služby cílí i na servisní firmy, které dispečinkem 24/7 nedisponují.

TG Services náleží do německé skupiny TGE* a v oboru nouzového volání působí od roku 2015. Na začátku roku 2023 jsme otevřeli českou pobočku v centru Prahy s cílem vyslyšet poptávku po našich službách i v srdci Evropy.

Naši operátoři mluví česky, německy i anglicky.

 

 

Technické tísňové volání

Rychlá a kompetentní pomoc.

Více informací

Tísňové volání osob

Bezpečnost a podpora v nouzových případech.

Více informací

Příjímání hlášení poruch

Individuálně podle vašich požadavků.

Více informací

Kontaktujte nás

Spojte se s námi!
Těšíme se na váš telefonát nebo email!

Zavoláme zpět

Zanechte prosím své telefonní číslo.
Ozveme se vám co nejdříve!